TRIANGLE OF SADNESS

Prömiyerini yaptığı Cannes Film Festivali’nde 15 dakika boyunca ayakta alkışlanan TRIANGLE OF SADNESS en iyi film seçilerek ALTIN PALMİYE ödülünü kazandı. Filmin adı şimdiden OSCAR adaylıklarında geçmeye başladı. 

TURİST (2014) filmiyle BAFTA adayı olan ve KARE (2017) filmiyle Altın Palmiye kazanan, günümüzün en başarılı yönetmenlerinden ve aynı zamanda Oscar ödüllerinin de iddialı isimlerinden olan Ruben Östlund, TRIANGLE OF SADNESS filminde yeniden kara mizah aracılığıyla insani etik değerlerini sorguluyor.

Başrolünde ise 3 Oscar adayı yetenekli oyuncu Woody Harrelson ile yıldızı Trust dizisi ile parlayan Harris Dickinson’ın olduğu film, aynı zamanda Östlund’un yönettiği ilk İngilizce film olma özelliğini taşıyor.

KONU:

Manken bir çift, bir grup milyarderin olduğu bir gemi yolculuğuna dahil olur. Zenginlik ve şatafatın eksik olmadığı gemide beklenmedik olaylar gelişince sadece şanslı birkaç kişi hayatta kalır. Issız bir adada mahsur kalan bu grup içinde hiyerarşi ve toplumsal sınıf rolleri alt üst olacaktır.

     

 

Orijinal Adı:
Tirangle Of Sadness
Yapım:
İngiltere, İsveç, Fransa
Yıl:
2022
Dili:
İngilizce
Tür:
Komedi, Dram
Yönetmen:
Ruben Östlund
Senaryo:
Ruben Östlund
Oyuncular:
Harris Dickinson, Charlbi Dean, Woody Harrelson