THE HOLDOVERS

SENDEN BANA KALAN ve SIDEWAYS gibi unutulmaz filmlere imza atan 2 Oscar ödüllü usta yönetmen Alexander Payne’den yeni bir şaheser!
Toronto Film Festivali’ndeki prömiyerinin ardından yüzlerce ödül ve adaylık kazanan yılın sürpriz filmi THE HOLDOVERS, Altın Küre Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödüllerini aldı ve En İyi Film adayı oldu. Son olarak film, En İyi Film, En İyi Özgün Senaryo ve En İyi Erkek Oyuncu dahil 5 dalda Oscar adayı oldu.
Paul Giamatti bir lise tarih öğretmeni ve Da’Vine Joy Randolph okulun aşçısı rolünde, en doğal performanslarını sergileyerek herkesin beğenisini kazandılar. 22 yaşındaki Dominic Sessa ise bu filmdeki ilk rolüyle, yılın en iyi çıkışını yapan genç oyuncuları arasında gösteriliyor.

Konu:

Amerika’nın prestijli yatılı okullarından birinde tarih öğretmeni olan Paul Hunham’ı ne çalışma arkadaşları de öğrencileri sever. Bu nedenle 1970’i 1971’e bağlayan yılbaşı tatilinde, okulda nöbetçi öğretmen olarak kalacak kişi seçildiğinde buna kimse şaşırmaz. Paul görevi gereği okulda kalan öğrencilere nezaret etmesi gerekir, ama öğrencilerin hepsi bir yerlere kaçınca zeki ama disiplinden uzak öğrencisi Paul’le baş başa kalırlar. Onlara baş aşçı Mary de eşlik eder. Sinir bozucu bir öğretmen, yas tutan bir aşçı ve ailevi problemleri olan bir öğrenci 2 haftalık tatili birlikte geçirmek zorundadırlar.

     

 

Yapım:
ABD
Yıl:
2023
Dil:
İngilizce
Tür:
Komedi,Dram
Yönetmen:
Alexander Payne
Senaryo:
David Hemingson