THE EXORCISM

Başrolünde GLADYATÖR ve AKIL OYUNLARI (A Beautiful Mind) filmleriyle dünyaca bilinen, Oscar ödüllü oyuncu Russell Crowe’un olduğu filmin yıldızlarla dolu oyuncu kadrosunda en son AVATAR: SUYUN YOLU’nda gördüğümüz Sam Worthington, oyuncu ve müzisyen Chloe Bailey (Zamanda Kıvrılma) ve Ryan Simpkins (Korku Sokağı, Hayallerin Peşinde) gibi isimler var.

22 milyon dolar bütçesi olan ve ABD’de Vertical tarafından yaygın olarak gösterime girecek filmin yapımcıları daha önce CADILAR BAYRAMI ÖLDÜRÜR (Halloween Kills), ELYSIUM, YASAK BÖLGE 9 (District 9), ÇIĞLIK gibi kült filmlere imza attı.

İkonik korku filmleri THE OMEN ve THE EXORCIST’in izlerinin görüldüğü film 2024’ün merakla beklenen korku filmleri arasında yer alıyor.

Eşinin ölümünü bir türlü atlatamayan Anthony, bir korku filminin başrolüne seçilerek oyunculuk kariyerine geri döner. Ancak çekimler esnasında Anthony’de tuhaf ve rahatsız edici değişiklikler görülmeye başlanır, adeta aklını kaybetmiş gibidir. Kızı, babasındaki bu anormalliği psikolojik rahatsızlık olarak görürken, Anthony kendini geri dönülemez, şeytani bir oyunun içinde bulmuştur.

     

 

Yapım:
ABD
Yıl:
2024
Dil:
İngilizce
Tür:
Korku, Gerilim
Yönetmen:
Joshua John Miller
Oyuncular:
Russell Crowe, Sam Worthington, Chloe Bailey