10 LIVES

HERKÜL, POCAHONTAS, ASLAN KRAL, GÜZEL VE ÇİRKİN, ALADDİN, KÜÇÜK DENİZ KIZI gibi dünyaca ünlü Disney animasyonlarının ekibinden, Columbia’dan NEŞELİ DALGALAR animasyonun senaristi Christopher Jenkins filmin yönetmen koltuğunda. Filmin müziklerini de KARAYİP KORSANLARI, MALEFİZ filmlerini yapan stüdyo ekibi hazırladı!

34 milyon dolar bütçeli filmin dağıtımını ABD’de Paramount, İngiltere’de SKY üstleniyor.

Bill Nighy (Love Actually), Simone Ashley (Bridgerton), dünyaca ünlü şarkıcı Zayn Malik, Jeremy Swift (Ted Lasso) gibi yıldızlarla dolu bir seslendirme kadrosundan macera ve eğlenceli dolu bir animasyon!

Kediler 9 canlı derler, peki içlerinden biri 10.hakkını kullanmak isterse ne olur?

Bu keyifli animasyonda iyi bir kedi olabilmesi için her seferinde farklı bir hayvan olarak dünyaya gönderilen sevimli bir kedinin eğlenceli maceralarına tanık oluyoruz.

Şımarık ve bencil bir kedi olan Beckett, ne kadar şanslı bir hayata sahip olduğunun farkında değildir. Dünyadaki arıları kurtarmak için deneyler yapan, tatlı ve çalışkan sahibi Rose’un aksine Beckett’ın hayatı sadece yiyerek ve yatarak geçmiştir. Bir gün 9.canını da kaybedince, eski hayatına geri dönebilmek için yeniden şans ister. Sempatikliği sayesinde bunu başarır, dünyaya geri döner ancak her seferinde farklı bir hayvan olarak.

     

 

Yapım:
ABD
Yıl:
2023
Dil:
İngilizce, Türkçe
Tür:
Animasyon
Yönetmen:
Christopher Jenkins
Senaryo:
Ash Brannon, Ken Cinnamon, Leland Cox